• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Впровадження НАССР

/Files/images/завантаження (1).jpg

З січня 2019 року усі підприємства і заклади харчування, які випускають власні вироби, повинні запровадити систему управління ризиками у галузі виробництва харчової продукції.

Безпека харчових продуктів - це проблема, яка завжди буде турбувати споживачів. Одним з надійних засобів захисту споживачів харчових продуктів є система НАССР.

НАССР - Hazard Analysis Critical Control Points - система, що дозволяє передбачити оцінити ризики і запобігти випуск небезпечної харчової продукції, тим самим, забезпечити споживачам гарантії безпечності харчових продуктів. Система НАССР є науково-обґрунтованою системою, яка дозволяє гарантувати виробництво безпечних харчових продуктів шляхом ідентифікації і контролю небезпечних факторів: біологічного, хімічного і фізичного походження, починаючи від сировини до обігу та споживання готової продукції.

На сьогоднішній день застосування принципів НАССР
є обов'язковою вимогою законодавства ЄС, США, Канади, Японії
та багатьох інших розвинених країн світу, в тому числі й України.

Користь від впровадження НАССР, це:

- оптимізація процесів виробництва на всіх етапах технологічних процесів;

- раннє виявлення невідповідностей і можливість виключення
їх впливу в майбутньому;

- раціональне використання обладнання і матеріальних ресурсів;

- відповідність кінцевого продукту всім вимогам клієнта (споживача), в тому числі за показниками безпечності;

- виконання вимог законодавства України, які передбачають впровадження системи НАССР на всіх підприємствах харчової галузі.

Закону України «Про основні принципи
та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»

При розробленні, запровадженні та використанні постійно діючих процедур, які базуються на принципах системи НАССР, допускають застосування спрощеного підходу, за умови якщо такий підхід забезпечує однаковий рівень захисту здоров’я споживачів, що і в разі запровадження принципів системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках.

Застосування спрощеного підходу поширюється й для закладів громадського харчування, оскільки на потужностях з незначним ступенем ризику небезпечні фактори можуть контролюватися
за допомогою програм-передумов. У таких випадках є достатнім застосування лише принципу 1 системи НАССР "Аналіз небезпечних факторів" і дозволяється не використовувати інші принципи системи НАССР.

Кiлькiсть переглядiв: 169

Коментарi